PhDr. Lada Šušlíková, PhD.

Seznam vlád RČS - částečně povinné

Pro účely testu není nutné učit se nazpaměť chronologicky všechny vlády včetně uvedených dat, soustřeďte se hlavně na ty, které byly probrány na přednáškách (minimálně v osobě jejich předsedy či důležitých událostí v době výkonu funkce daného kabinetu).

SEZNAM VLÁD 1918-1938 ČSR

1. Vláda Karla Kramáře (14.11.1918-08.07.1919)

2. Vláda Vlastimila Tusara I. (08.07.1919-25.05.1920)

3. Vláda Vlastimila Tusara II. (25.05.1920-15.09.1920)

4. Vláda Jana Černého I. (15.09.1920-26.09.1921)

5. Vláda Edvarda Beneše (26.09.1921-07.10.1922)

6. Vláda Antonína Švehly I. (07.10.1922-09.12.1925)

7. Vláda Antonína Švehly II. (09.12.1925-18.03.1926)

8. Vláda Jana Černého II. (18.03.1926-12.10.1926)

9. Vláda Antonína Švehly III. (12.10.1926-01.02.1929)

10. Vláda Františka Udržala I. (01.02.1929-07.12.1929)

11. Vláda Františka Udržala II. (07.12.1929-29.10.1932)

12. Vláda Jana Malypetra I. (29.10.1932-14.02.1934)

13. Vláda Jana Malypetra II. (14.02.1934-04.06.1935)

14. Vláda Jana Malypetra III. (04.06.1935-05.11.1935)

15. Vláda Milana Hodži I. (05.11.1935-18.12.1935)

16. Vláda Milana Hodži II. (18.12.1935-21.07.1937)

17. Vláda Milana Hodži III. (21.07.1937-22.09.1938)

18. Vláda Jana Syrového I. (22.09.1938-04.10.1938)

 

SEZNAM VLÁD 1938-1939 ČSR          (druhá republika)

19. Vláda Jana Syrového II. (04.10.1938-01.12.1938)

20. Vláda Rudolfa Berana I. (01.12.1938-15.03.1939)

 

SEZNAM VLÁD 1939-1945 v Protektorátu Čechy a Morava 

Vláda Rudolfa Berana II. (16.03.1939-27.04.1939)

Vláda Aloise Eliáše (27.04.1939-19.01.1942)

Vláda Jaroslava Krejčího (19.01.1942-19.01.1945)

Vláda Richarda Bienerta (19.01.1945-05.05.1945)

 

SEZNAM VLÁD 1939-1945 v rámci zahraničního exilu

tzv. Československý národní výbor (21.07.1940-05.04.1945)

          Vláda Jana Šrámka I. (21.07.1940-12.11.1942)

          Vláda Jana Šrámka II. (12.11.1942-05.04.1945)

Zdroj: www.vlada.cz

....

 
PhDr. Lada Šušlíková, PhD.